Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Dopravní nehodovost v červnu

JIHLAVSKO: Při nehodách se těžce zranilo sedm osob  

V červnu šetřili dopravní policisté na Jihlavsku 49 dopravních nehod. V loňském roce jich bylo ve stejném měsíci 45.
V červnu při nehodách nikdo nezemřel. Přesto tento měsíc nelze považovat za příznivý, neboť utrpělo sedm osob těžké a 17 lehké zranění. Vloni v tomto měsíci při dopravních nehodách zemřel jeden člověk, dva lidé se zranili těžce a 26 lehce.
  
Policisté zjistili v červnu u čtyř viníků dopravních nehod požití alkoholu, vloni byl ve stejném období takový řidič jeden.
Při nehodách vznikla na vozidlech celková škoda přes tři miliony korun. Ve stejném měsíci roku 2011 byla škoda o více než jeden milion nižší.
Účastníkem dopravních nehod bylo šest dětí mladších patnácti let, stejně jako v loňském roce. 
Nejčastějšími příčinami dopravních nehod, které zavinili řidiči, byl nesprávný způsob jízdy (29 dopravních nehod), nepřiměřená rychlost (9 dopravních nehod) a nerespektování přednosti v jízdě (7 dopravních nehod).
V šesti případech nebyl viníkem dopravní nehody řidič motorového vozidla, z toho pět nehod způsobili cyklisti.
 
Vysoké Studnice 15. 6. 2012Vysoké Studnice 15. 6. 2012
Sedm osob se při nehodách těžce zranilo 
V červnu se při dopravních nehodách těžce zranili řidiči, spolujedoucí, cyklistka i motocyklista, vážná zranění se, bohužel, nevyhnula ani dětem.
Mezi nejvážnější dopravní nehody patřil v červnu střet dvou vozidel v pátek 15. června. Po poledni řidič vozidla Citroen jedoucí ve směru od Vysokých Studnic, vyjel do protisměru a střet se protijedoucím vozidlem Opel Astra, které jelo ve směru od Jihlavy. V automobilu Opel byli vážně zraněni tři lidé, řidička a dva spolujedoucí. Těžce zraněná řidička a tříletý chlapec byli transportováni letecky do brněnské nemocnice. Vážné zranění utrpěla také patnáctiletá dívka a řidič z druhého vozidla.
Těžkým zraněním a leteckým transportem do brněnské nemocnice skončila jízda pro cyklistku o dva dny později v Jihlavě. Ve večerních hodinách havarovala na ulici Sokolovská.
Ve čtvrtek 21. června dopoledne došlo k vážné dopravní nehodě na dálničním přivaděči u sjezdu z dálnice. Při střetu osobního a nákladního vozidla se těžce zranila řidička. Řidič nákladního vozidla Man se ještě marně snažil střetu zabránit strhnutím řízení, v důsledku čehož se přívěs převrátil na bok a na vozovku se vysypal přepravovaný náklad obilí.
 
přivaděč 21. 6. 2012přivaděč 21. 6. 2012
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
V nemocnici skončil také těžce zraněný motocyklista, který se ve čtvrtek 28. června odpoledne střetl v Jihlavěs vozidlem. Řidička vozidla Seat Arosajela po ulici Romana Havelky a odbočovala vlevo. Vjela do křižovatky v době, kdy jel proti ní v opačném směru řidič motocyklu Honda, a došlo ke střetu.
 
 
Cyklistická přilba je při jízdě na jízdním kole velmi důležitá
O tom jak je důležité mít při jízdě na jízdním kole na hlavě nasazenou a řádně připevněnou cyklistickou přilbu svědčí dopravní nehoda, ke které došlo v polovině června v Jihlavě. Večer jela cyklistka na jízdním kole po ulici Sokolovská ve směru k centru. Pravděpodobně přehlédla přenosnou dopravní značku umístěnou na krajnici u svodidel. Řidítky o dopravní značku zavadila a z jízdního kola upadla na vozovku. Těžce zraněná cyklistka byla transportována letecky do brněnské nemocnice. Žena na hlavě neměla ochranou přilbu.
Bez cyklistické přilby jel na jízdním kole cyklista také ve čtvrtek 28. června odpoledne v obci Dolní Cerekev. Desetiletý cyklista se střetl s vozidlem Ford Galaxy. Chlapec se při nehodě zranil a byl transportován do jihlavské nemocnice. Při jízdě na kole neměl malý cyklista na hlavě nasazenou cyklistickou přilbu.
 
Řidiči pod vlivem alkoholu
Policisté v červnu zjistili u čtyř viníků dopravních nehod požití alkoholu.
Jihlava 9. 6. 2012Jihlava 9. 6. 2012
Na začátku června večer upoutal pozornost policejní hlídky opilý neosvětlený cyklista na ulici Žižkova v Jihlavě. Cyklista nejel plynule, přejížděl z jedné strany jízdního pruhu na druhou. Manévry, které prováděl, byly nebezpečné pro něho i pro řidiče projíždějících vozidel. Svoji jízdu ukončil, když jízdním kolem narazil do stojícího policejního vozidla. Při pádu na zem se cyklista zranil, choval se agresivně a vulgárně.
Opilá řidička havarovala v sobotu 9. června v noci v Jihlavě na ulici Smrčenská. Při odbočování nezvládla řízení, vyjela do protisměru, kde vozidlem narazila do deskových svodidel. Policisté naměřili řidičce hodnotu 2,37 promile alkoholu.  
Na konci června v noci narazil opilý řidič vozidlem do automobilu v Jihlavě na ulici Mostecká. Nezvládl jízdu okolo zaparkovaných vozidel. Policisté u devatenáctiletého řidiče provedli dechovou zkoušku, při které naměřili hodnotu 2,11 promile alkoholu.
 
 
Dopravní nehody s účastí motocyklistů
V červnu se zvýšil počet dopravních nehod, při kterých byl účastníkem motocyklista. V době od ledna do konce června došlo celkem ke dvanácti nehodám s účastí motocyklisty, z toho osm nehod se stalo v červnu.
Řidič motocyklu BMW jel v pátek 8. června po poledni ve směru od obce Kaliště na obec Býkovec příliš rychle. Po projetí zatáčky vyjel mimo komunikaci, kde na poli havaroval.
V polovině června večer došlo k havárii motocyklu v katastru obce Střítež. Při projíždění zatáčky dostal motocyklista vlivem nepřiměřené rychlosti jízdy smyk a vyjel mimo komunikaci, kde havaroval. Sedmnáctiletý motocyklista se při nehodě zranil.
Zraněním motocyklisty skončil střet s vozidlem Ford Transit v úterý 19. června odpoledne na ulici Pávovská v Jihlavě. Při odbočování nedal řidič automobilu přednost v jízdě protijedoucímu motocyklu BMW.
O dva dny později večer havaroval v obci Bítovčice devatenáctiletýřidič motocyklu Simpson. Vlivem nepřiměřené rychlosti jízdy dostal s motocyklem smyk. Mladý řidič se zranil a byl letecky transportován do nemocnice.
K dalším dvěma dopravním nehodám s účastí motocyklistů došlo ve středu 27. června. Odpoledne havarovala v Třešti řidička motocyklu Suzuki. Na rovném úseku vyjela pravděpodobně vlivem nepřiměřené rychlosti jízdy mimo silnici, kde narazila do stromu. Při dopravní nehodě se řidička vážně zranila. Při šetření dopravní nehody policisté zjistili, že žena není držitelkou příslušného řidičského oprávnění a motocykl nemá platnou technickou prohlídku. Ve večerních hodinách vjel řidič vozidla VW Passat do křižovatky u obce Kostelec v době, kdy po hlavní silnici jel další automobil a motocykl Suzuki. Došlo ke střetu obou vozidel a motocykl byl vytlačen mimo komunikaci do silničního příkopu. Při dopravní nehodě se zranili mladý řidič motocyklu a jeho spolujezdec.
O den později odpoledne se při nehodě těžce zranil motocyklista v Jihlavě na ulici Romana Havelky.Řidička vozidla Seat Arosase při odbočování střetla s motocyklem Honda jedoucí proti ní v opačném směru. Těžce zraněný řidič motocyklu byl převezen do nemocnice.
 
křižovatka u Kostelce 27. 6. 2012Třešť 27. 6. 2012
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Havárie traktoru
Mezi dopravními nehodami v červnu byla také havárie traktoru mezi obcemi Příseka a Puklice. Když se řidič traktoru s přívěsem míjel se stojícím autobusem, vyjel na krajnici a poté do příkopu, kde se přívěs převrátil. Došlo k vysypání nákladu hnoje.
 
 
por. Bc. Jana Kroutilová, komisař
3. července 2012

vytisknout  e-mailem