Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Dopravní nehodovost na Vsetínsku rok 2018

VSETÍNSKO: V počtu tragických nehod rozhodovaly letní měsíce. 

Počet dopravních nehod v roce 2018 oproti roku předcházejícímu stoupl. Zvýšil se i počet nehod s těžkým zraněním a výše celkové škody. Naopak klesl počet usmrcených osob a počet nehod s lehkým zraněním.

Celkový počet evidovaných nehod v okrese Vsetín několik let stále narůstá. V roce 2018 se vyšplhal na 944. Při těchto dopravních nehodách přišlo za loňský rok o živit 8 osob, což je o jeden méně jak v roce 217. Oproti tomu přibylo dopravních nehod, kdy došlo k těžkému zranění, je jich 29. Lehká zranění utrpěli účastníci v 312 případech a to činí pokles o 26 případů. Stále narůstá výše škody způsobené při dopravních nehodách, meziroční nárůst je téměř pět miliónů korun. Celková škoda přesáhla 61,5 miliónu korun. Dvě třetiny nehod se staly v obcích.

Hlavní příčinou dopravních nehod nadále zůstává nesprávný způsob jízdy a to v 509 případech. Následuje nepřiměřená rychlost při 99 dopravních nehodách a v 74 případech nedání přednosti. Nejvíce viníků a to 698 je z řad řidičů motorových vozidel, řidiči nemotorových vozidel zavinili 59 nehod. Velký díl nehod jsou srážky se zvěří. Těchto evidujeme za loňský rok 168.

67 případech byl u viníka dopravní nehody zjištěn alkohol, ve 2 případech byl viník ovlivněn drogami. Z toho u 49 viníků byla zjištěna hladina alkoholu převyšující hodnotu 1,5 promile.

Výsledky dopravní nehodovosti opět ovlivnily letní měsíce. Tím nejsmutnějším byl loňský srpen, kdy vyhasly 4 životy účastníků dopravních nehod a to během osmi dnů. První srpnový den zemřel motocyklista v obci Dolní Bečva. Hned následující den podlehl zraněním cyklista, který měl kolizi na cyklostezce u Zubří. Havárii vozidla nepřežil 7. srpna řidič u Lešné a opět následující den podlehla zraněním způsobené srážkou s vozidlem chodkyně v obci Vidče.

11. ledna 2018, por. Bc. Vladislav Malcharczik

vytisknout  e-mailem