Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Dopravní nehodovost

KRAJ/LIBERECKO - Nepozornost a nevěnování se řízení je jednou z nejčastějších příčin dopravních nehod. 

Za uplynulý den evidujeme na území Libereckého kraje 15 dopravních nehod. Z celkového počtu jich je 11 zapříčiněno nepozorností a nevěnování se řízení motorového vozidla. Mějme na paměti, že i malá chvilka může mít v důsledku fatální následky. V roli řidiče bychom se tak měli plně věnovat řízení vozidla a sledovat dění v silničním provozu.

Na silnici I. třídy ve Frýdlantu v odpoledních hodinách řídil 60letý muž vozidlo továrníposkozeni z DN c. 2.jpgposkozeni z nehody č. 2 značky Peugeot Boxer, kdy se při jízdě dostatečně nevěnoval řízení a v místě křížících se komunikacích přehlédl před ním stojící odbočující vozidlao. I přes následnou snahu své vozidla zabrzdit, však narazil do zadní části stojícího vozidla. Samotný řidič musel být poté převezen do liberecké nemocnice k ošetření dolní končetiny. Nikdo další zraněn nebyl. Policisté ovlivnění alkoholem vyloučili provedením dechovým zkoušek u obou řidičů. Technická závada jako příčina dopravní nehody nebyla na místě zjištěna ani uplatněna.

Krátce před sedmou hodinou ranní v katastru obce Liberec se 42letá řidička při průjezdu levotočivé zatáčky dostatečně nevěnovala na mokré vozovce řízení svého vozu Ford Focus a najela pravou částí za pravý okraj komunikace, kde se střetla s lampou veřejného osvětlení. Se zraněním dolní končetiny byla převezena do liberecké nemocnice k ošetření. Provedená dechová zkouška na přítomnost alkoholu ukázala negativní výsledek a technická závada jako příčina dopravní nehody nebyla zjištěna ani uplatněna.  

Z uvedeného počtu patnácti dopravních nehod z předešlého dne naštěstí nedošlo k vážnějším zraněním a výše hmotné škody je předběžně vyčíslena celkem na 620 tisíc korun.

14. června 2024
por. Bc. Klára Jeníčková
tisková mluvčí KŘP Libereckého kraje 

Odkazy do noveho okna

dopravní nehoda č. 1

dopravní nehoda č. 1 

Detailní náhled

poškození z nehody č. 1

poškození z nehody č. 1 

Detailní náhled

dopravní nehoda č. 2

dopravní nehoda č. 2 

Detailní náhled

poškození z nehody č. 2

poškození z nehody č. 2 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem