Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Dopravní nehodovost

KRAJ - Během pátku a víkendu bylo oznámeno celkem 25 dopravních nehod, při kterých bylo 7 osob zraněno lehce a hmotná škoda dosáhla částky 847 000 korun.  

Během pátku došlo na území Libereckého kraje ke 12 dopravním nehodám, které si vyžádaly tři lehké zranění. Mezi nejčastější příčiny karambolů patřily v pěti případech nesprávný způsob jízdy a stejně tolik věcí bylo zařazeno do kategorie nehod blíže neurčených. Po jedné události nepřiměřená rychlost a nedání přednosti v jízdě. Alkohol u řidiče byl zjištěn v jednom případě.
Celková škoda byla stanovena na částku 366 000 korun.
V sobotu policisté zaznamenali o čtyři dopravní nehody méně a mezi nejčastější příčiny patřil nesprávný způsob jízdy v pěti případech. Dvakrát šlo o nepřiměřenou rychlost a jednou o událost v kategorii nehod blíže neurčených. Dvě osoby byly lehce zraněny a alkohol byl u řidiče zjištěn v jednom případě. Celková škoda byla stanovena na částku 395 000 korun.
Během neděle došlo k 5 dopravním nehodám, které se neobešly bez dvou lehkých zranění. Příčinami byla v jednom případě nepřiměřená rychlost, dvakrát nesprávný způsob jízdy a dvě nehody byly zařazeny do kategorie nehod blíže neurčených.
Alkohol nebyl zjištěn ani v jednom případě.
Celková škoda byla vyčíslena na částku 86 000 korun.

por. Petr Kmínek
10. 2. 2014

vytisknout  e-mailem