Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Dopravní nehodovost

Jihočeský kraj - Policisté bilancují počty nehod za prvních 8. měsíců. 

Jihočeští dopravní policisté, stejně jako jejich kolegové z republiky, včera představili dopravní nehodovost za uplynulých 8. měsíců.

Za uvedenou dobu jsme řešili 2762 nehod, což je s porovnáním za stejné období roku 2020 pokles o 140 případů. Při nehodách na místě nebo do 24 hodin zemřelo 37 osob, za rok 2020 jich zemřelo 25, takže je zde značný nárůst! 136 osob se zranilo těžce (vloni 157) a lehce zraněno – 1162 osob (vloni 1265).

Vliv alkoholu na průběh nehod byl zaznamenán v 244 případech, kdy se jedná o téměř totožné číslo jako loni. Drogy figurují v 27 případech.

V 73 případech došlo k sražení chodců, kdy 3 z nich zemřeli.

Pokud můžeme shrnout poslední dva prázdninové měsíce, tak jsme řešili 921 nehod, kdy 16 osob zemřelo, nejvíce především v srpnu – 11 osob!

Dopravní policisté připomínají na zásady bezpečné jízdy, předvídání a dodržování rychlostních limitů na jednotlivých typech komunikací, neboť nejčastější příčinou je překročení nejvyšší povolené rychlosti, jízda v jízdních pruzích a nedání přednosti.

Čekají nás měsíce, kdy bude ubývat světlo, s tím pramenící změna viditelnosti, mokré vozovky a spadané listí na silnicích. Proto buďte na tyto situace předem připraveni.

por. Bc. Milan Bajcura, krpc.pio@pcr.cz

8. srpna 2021

vytisknout  e-mailem