Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Dopravní nehoda se zvěří

RAKOVNICKO – Po střetu srna z místa odběhla. 

Rakovničtí policisté dopravního inspektorátu  vyjížděli v odpoledních hodinách dne 26. prosince 2018 k dopravní nehodě, která se stala na pozemní komunikaci č. 1/6 v katastru obce Nesuchyně na Rakonvicku.

Sedmatřicetiletý řidič z Kladna jedoucí s vozidlem tovární značky BMW ve směru jízdy na obec Hořesedly, se na rovném úseku střetl se srnou, která mu z příkopu vběhla do jízdní dráhy.  Řidič již nedokázal zareagovat a narazil do srny, která z místa následně odběhla. Přivolaná policejní hlídka provedla u řidiče dechovou zkoušku, která byla s negativním výsledkem. Při dopravní nehodě nedošlo k žádnému zranění osob. Vzniklá škoda byla předběžně vyčíslena na částku 40 000,-Kč.

Policisté upozorňují řidiče, aby byli při projíždění pozemních komunikací poblíž lesních a polních  porostů velmi obezřetní a věnovali zvýšenou pozornost střetu se zvěří. Především v ranních a nočních hodinách v době, kdy je snížená viditelnost a lesní zvěř se pohybuje poblíž pozemních komunikací.  Při dopravních nehodách se zvěří dochází nejen k značnému poškození vozidel, ale mnohdy i ke zranění posádky vozidla a usmrcení zvěře.

nprap. Jana Šteinerová

tisková mluvčí

P ČR  Kladno

27. prosince 2018


 

vytisknout  e-mailem