Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Dopravní nehoda s lehkým zraněním

KUTNOHORSKO – K nehodě došlo u železničního přejezdu. 

Dne 20. srpna 2018 v 15:30 hodin došlo na účelové komunikaci se silnicí číslo II/337 v prostoru nezabezpečeného železničního přejezdu č. P3735 Koudelov k dopravní nehodě. Třiadvacetiletý muž řídil vozidlo Škoda Octavia ve směru od areálu firmy k silnici číslo II/337.

Dle prvotního šetření před vjetím na železniční přejezd si řidič nepočínal zvlášť opatrně a dostatečně se nepřesvědčil, zda železniční přejezd může bezpečně přejet a nezastavil na příkaz svislé dopravní značky P6 "Stůj, dej přednost v jízdě!", která byla umístěna před železničním přejezdem. Na železniční přejezd vjel v době, kdy byl již vidět nebo slyšet přijíždějící vlak, který přijížděl v jeho pohledu zprava ve směru od obce Čáslav. V důsledku toho došlo ke střetu pravé přední části vozidla Škoda Octavia s levou přední částí osobního motorového vlaku. Ke zranění posádky vlaku nedošlo. Řidič vozidla Škoda Octavia byl převezen do nemocnice na ošetření.

Dechové zkoušky u řidičů provedeny pomocí přístroje Dräger, ukázaly negativní výsledky. Na místě dopravní nehody zasahoval výjezd HZS Čáslav a HZS SŽDC. Technická závada, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna. Celková způsobená škoda přesahuje180 tisíc korun. Příčiny, okolnosti a míra zavinění této nehody je v šetření dopravních policistů.

por. Mgr. Vendulka Marečková
tisková mluvčí
P ČR Kutná Hora
22. srpna 2018

vytisknout  e-mailem