Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Dopravní nehoda s chodcem

KLADENSKO – Vrtulník transportoval chodce s těžkým zraněním do nemocnice v Praze. 

Ve čtvrtek 9. srpna 2018 před třiadvacátou hodinou byla vyslána hlídka dopravních policistů k dopravní nehodě, která se stala v Kladně v ulici Ke Stadionu.

Při dopravní nehodě došlo na silnici mimo přechod pro chodce ke střetu mezi osobním vozidlem značky Ford a chodcem. Čtyřiatřicetiletý řidič neutrpěl žádné zranění a byl policisty vyzván k dechové zkoušce, která byla s negativním výsledkem.  Čtyřicetiletý chodec utrpěl vážná zranění a byl transportován vrtulníkem do jedné z pražských nemocnic. Zda byl chodec pod vlivem alkoholu bude zjištěno odběrem biologického matriálu.

Co bylo příčinou této dopravní nehody je nadále předmětem šetření.

Kladenští policisté vyzývají  řidiče i chodce, aby dodržovali bezpečnostní předpisy v dopravě  a vzájemně se respektovali.

Každý chodec než vstoupí do vozovky a přejde pozemní komunikaci na druhou stranu je povinen se vždy rozhlédnout. Je nutné věnovat neustálou pozornost silničnímu provozu a být obezřetní, neboť  i malá chvilka nepozornosti může způsobit střet s vozidlem a vážná zranění.

Všichni řidiči jakmile usednou za volant se musí plně věnovat řízení a jsou povinni dbát dopravních předpisů, jako je například dodržování rychlosti, jízda bez jakýchkoliv návykových látek a alkoholu. Jedním z předpisů je i  dávat přednost chodcům na přechodu pro chodce, což ovšem neznamená, že chodci mají absolutní přednost.

Policisté upozorňují všechny účastníky silničního provozu, že při dodržování předpisů silničního provozu a  především vlastní ukázněností a  disciplínou  a vzájemnou ohleduplností  je možné snížit počet dopravních nehod, a to ať už se jedná o dopravní nehody v obcích a mimo obce a nebo dopravní nehody motorových vozidel nebo s chodcem, či cyklistou. 

Dalším upozorněním, které mnohdy ani chodci a ani řidiči nepoužívají v případě přecházení silnice je oční kontakt, který je velmi důležitý.

nprap. Jana Šteinerová

tisková mluvčí

P ČR  Kladno

10. srpna 2018

vytisknout  e-mailem