Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Dopravní nehoda na železničním koridoru

ORLICKOÚSTECKO – AKTUALIZOVÁNO, Muž byl obviněn. 

Ilustrační foto PČRIlustrační foto PČR

Prověřováním níže uvedeného střetu vlaku s osobním vozidlem jsme zjistili, že řidič na základě rozboru krve byl ovlivněn alkoholem a to ve výši 1,34 promile alkoholu v krvi. Navíc měl jet po místní komunikaci vyznačené jako cyklostezka a tímto jednáním porušit svislé dopravní značení „Zákaz vjezdu všech motorových vozidel. Následně uvízl s autem na železničním přejezdu a přesto, že ho chtěl z kolejiště odstranit, to se mu nepodařilo. Technická závada jako příčina dopravní nehody byla vyšetřováním vyloučena.

V těchto dnech byl šestatřicetiletý muž obviněn z přečinu obecné ohrožení z nedbalosti a věc byla postoupena na Okresní státní zastupitelství v Ústí nad Orlicí s návrhem na podání obžaloby. Pokud ho soud uzná z přečinu vinným, hrozí mu trest odnětí svobody až na pět let.

18. ledna 2016
por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí
___________________________

Střet vlaku s osobním vozidlem zastavil v noci ze soboty na neděli dopravu na železničním koridoru Praha – Česká Třebová.

 

Krátce před půl druhou hodinou ranní došlo na železničním přejezdu v katastru obce Brandýs nad Orlicí ke střetu vlaku s označením Ex 477 a osobním vozidlem značky Opel Astra Caravan. Prověřováním dopravní nehody jsme od pětatřicetiletého řidiče opelu zjistili, že jeho vozidlo při jízdě ve směru od obce Brandýs nad Orlicí na Choceň mělo přestat po vjetí na železniční přejezd jet, nešlo nastartovat ani nešel zařadit rychlostní stupeň. Řidič tuto informaci volal na linku 158, ale bohužel se již nepodařilo přijíždějící vlak ve směru od Chocně zastavit. Ten přední částí narazil do levé strany automobilu. Šofér po střetu uplatňoval technickou závadu na vozidle. Z tohoto důvodu bylo zajištěno pro znalecké zkoumání. Na místě jsme provedli dechovou zkoušku na alkohol, která byla u řidiče auta s výsledkem 1,77 promile alkoholu v dechu. Muž po tomto úkonu uvedl, že alkohol pil, až po dopravní nehodě, proto jsme nařídili lékařské vyšetření spojené s odběrem krve. Následně mu byl zadržen řidičský průkaz. U strojvedoucího byla dechová zkouška negativní. Zranění osob při dopravní nehodě nebylo zjištěno. Škoda na dopravních prostředcích je předběžně vyčíslena na částku téměř půl milionu korun.

 
Nehodu nadále prověřujeme.
 
13. záři 2015
por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí

 

vytisknout  e-mailem