Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Dopravní nehoda na Jižní Spojce - aktualizace k 14.15 hod.

Ve středu krátce po jedenácté hodině dopolední vyjížděli policisté k dopravní nehodě dvou nákladních vozidel. K té došlo na nájezdu na Jižní Spojku ve směru od ulice Spořilovská na Hradec Králové.  

Z jednoho vozidla se vysypaly sudy s odpadními barvami, které zablokovaly pravý a prostřední jízdní pruh. Barva vytekla na plochu asi 20 m2. Na místo tak byli přivoláni hasiči na úklid. Následně bylo celé místo nehody uzavřeno a policisté začali odklánět dopravu před odbočkou na Spořilovskou po Záběhlické, odtud zpět na nájezd na Jižní Spojku nebo dále na Vršovickou. Vozidla, která zůstala stát v zácpě, odkláněli policisté protisměrem. Začala probíhat překládka nákladu. Úklidové práce potrvají dle posledních odhadů ještě asi dvě až tři hodiny.
 
V půl druhé odpoledne vzlétl vrtulník, aby celou situaci monitoroval. V současné době je odbočka na Chodov zcela zablokována kamióny. Kolona se začíná tvořit také na Pražském okruhu u sjezdu na Ořech. Od místa nehody se vytvořila kolona až k pátému kilometru dálnice D1 ve směru do Prahy.  
V této souvislosti pražští policisté úzce spolupracují s kolegy ze Středočeského kraje. Ti odklonili dopravu kamiónů na dálnici D5 ve směru do Prahy, aby se situace na Jižní Spojce ještě více nekomplikovala.

vytisknout  e-mailem