Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Dopravní nehoda

Opava: Dopravní nehoda, srážka osobní vozidla a dvou dětí 

Dne kolem půl osmé ráno byla policistům oznámena dopravní nehoda, která se stala na ulici Ratibořské v Opavě. Z dosud zjištěných informací vyplývá, že žena (ročník 1973) jela ve směru od ulice E. Beneše k ulici Partyzánské, na kterou chtěla odbočit. V místě byla vzhledem k aktuální dopravní situaci kolona stojících vozidel. Do ní se však řidička nezařadila, ale vybočila ve směru jízdy vpravo a projížděla ke křižovatce vedle kolony tou částí komunikace, která není jízdním pruhem nebo místem určeným pro jízdu vozidel. Došlo ke střetu s nezletilými dětmi (ročník 2009 a 2011), které šly přes silnici z pohledu řidičky zleva (od ostrůvku oddělujícího jízdní směry).

Obě děti utrpěly zranění a zdravotníci je převezli do nemocnice. Výsledek orientační dechové zkoušky byl u řidičky negativní. Policisté provedli na místě dokumentaci. Zjišťovali rovněž informace od řidičů a osádek vozidel. Ve shromažďování informací i nadále pokračují, přičemž v této chvíli by bylo neobjektivní vyvozovat závěry ohledně míry zavinění dopravní nehody.

A policisté se obrací na veřejnost - pokud má někdo na palubní kameře vozidla zachycen nehodový děj nebo dobu mu předcházející a související s nehodou, prosíme, nechť kontaktuje policisty na lince 158. Děkujeme.

por. Mgr. Soňa Štětínská
Krajské ředitelství policie Moravskoslezkého kraje
oddělení tisku, 5. října 2020

vytisknout  e-mailem