Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Dopravní akce – informace, výsledky

MS kraj - výsledky dopravně bezpečnostní akce 

V minulém týdnu proběhla v Moravskoslezském kraji dopravně bezpečnostní akce se zaměřením na dodržování povinností pro silniční osobní dopravu spojenou s přepravou osob (autobusy, autokary), a také dodržování povinností pro silniční nákladní dopravu. V rámci této akce se kontrolovalo veškeré protiprávní jednání, které mohou nejen výše uvedení účastníci silničního provozu na cestách porušit.

Výsledky dopravně bezpečnostní akce

Do akce bylo zapojeno na 50 policistů ze služby dopravní policie, ti během dvou dnů zkontrolovali 304 vozidel. Zjistili celkem 111 přestupků, přičemž 102 z nich vyřídili v příkazním řízení za 249 500,-Kč. Příslušnému správnímu orgánu oznámili 9 přestupků.

Policisté v rámci této akce zkontrolovali 252 nákladních vozidel a 21 autobusů, u kterých nezjistili žádná porušení zákona.

Nejvíce přestupků u nákladních vozidel řešili policisté v souvislosti s překročením hmotnosti, a to celkem v 27 případech. Nevyhovující technický stav byl zjištěn u 19 nákladních vozidel, 16 řidičů drželo za jízdy telefon, jiné hovorové nebo záznamové zařízení.

OT nprap. Bc. Karolína Bělunková
21.10.2021

vytisknout  e-mailem