Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Dopravně bezpečnostní akce zaměřená na mobilní telefony

KRAJ - Policisté ve Středočeském kraji zkontrolovali více jak 2000 řidičů 

Od pondělí 20. září do středy 22. září 2021 proběhla na území celé České republiky dopravní akce, která byla zaměřená především na věnování se řízení a používání mobilního telefonu během řízení. Nejinak tomu bylo i ve Středočeském kraji.

Obdobné akce jsou vyhlašovány především z toho důvodu, aby policisté upozornili všechny účastníky silničního provozu na to, že používání mobilního telefonu během řízení může mít naprosto fatální následky.

Na používání mobilního telefonu při řízení pamatuje zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, který uvádí, že: „Řidič nesmí při jízdě vozidlem držet v ruce nebo jiným způsobem telefonní přístroj nebo jiné hovorové nebo záznamové zařízení.“

Používání mobilního telefonu (držení mobilního telefonu v ruce během řízení, psaní SMS či jiné aktivity spojené s používáním mobilním telefonu) během řízení jsou velmi častým přestupkem a zároveň příčinou mnoha dopravních nehod. V případě, že policisté takové jednání zjistí, mohou na místě řidiči uložit pokutu až 1000 korun.

V rámci Středočeského kraje bylo do celé dopravně bezpečnostní akce zapojeno 328 policistů, kteří zkontrolovali 2150 řidičů a jejich vozidel. V 78 případech zjistili, že řidič za jízdy používal mobilní telefon. Celkem 97 překročilo nejvyšší dovolenou rychlost a 80 se za jízdy nepřipoutalo. Sedm řidičů usedlo za volant pod vlivem alkoholu a 2 pod vlivem drog.

V rámci celé akce vybrali policisté na pokutách 232 tisíc korun.

kpt. Mgr. Pavel Truxa
tiskový mluvčí
23. září 2021

vytisknout  e-mailem