Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Dopravně bezpečnostní akce TISPOL

KARLOVARSKÝ KRAJ – Policisté se zaměřili především na rychlost. 

O uplnylém víkendu ve dnech 16. až 18. srpna 2019 proběhla celorepubliková dopravně bezpečnostní akce TISPOL. Ta byla zaměřena především na dodržování dovolené a povolené rychlosti. Dále na používání bezpečnostních pásů a celkově na dodržování pravidel silničního provozu. Tato preventivní opatření přispívají ke snížení počtu dopravních nehod a jejich následků na pozemních komunikacích. Policisté v průběhu akce také pátrali po hledaných nebo pohřešovaných osobách, odcizených vozidlech a věcech.

Do terénu bylo nasazeno na dvě desítky dopravních policistů z Karlovarského kraje ve služebních motorových vozidlech, která jsou vybavená měřičem rychlosti. Během akce policisté zkontrolovali celkem 273 vozidel a z toho se řidiči dopustili celkem 143 dopravních přestupků. Ve většině případů byly přestupky vyřešeny pokutou v příkazním řízení. Z celkového počtu zjištěných dopravních přestupků jich bylo 16 oznámeno příslušnému správnímu orgánu k projednání.

Nejčastějším prohřeškem bylo porušení rychlosti jízdy, a to ve 121 případech. Dalším nejčastějším přestupkem u šesti řidičů bylo nepoužití bezpečnostních pásů a zádržných systémů. V 5 případech se řidiči dopustili toho, že řídili vozidla, která byla v nevyhovujícím technickém stavu. Při dopravně bezpečnostní akci policisté zastavili jednoho řidiče, který usedl za volant svého vozidla pod vlivem návykové látky.

V obdobných dopravně bezpečnostních akcích mohou řidiči počítat i v následujícím měsíci.

prap. Eva Valtová
mjr. Bc. Kateřina Krejčí
23. 8. 2019

vytisknout  e-mailem