Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Dopravně bezpečnostní akce na Domažlicku

DOMAŽLICKO – Policisté se zaměřili na problematiku věnování se řízení a dodržování s tím spojených povinností. Využívali monokulární dalekohled. 

     Dne 23. května 2019 v době od 7 hodin do 11 hodin proběhla na území Územního odboru Domažlice krajská dopravně bezpečnostní akce, při které se policisté zaměřili zejména na problematiku nevěnování se řízení a dodržování s tím spojených povinností podle zákona o provozu na pozemních komunikacích. Dohlíželi na dodržování zákazu držení záznamových a hovorových zařízení za jízdy v ruce, také na řidiče nákladních vozidel, zda za jízdy nedrží v ruce tablety, což je jejich častý nešvar. Právě k tomu policisté během akce používali monokulární dalekohled. Díky tomuto speciálnímu přístroji policista vidí a současně dokumentuje, zda řidič za jízdy telefonuje či je připoutaný bezpečnostním pásem, a to až na vzdálenost jednoho kilometru. Rovněž policisté pátrali po hledaných osobách, věcech a odcizených motorových vozidlech.
     Během akce zkontrolovali 84 vozidel a zjistili 8 přestupků. Všechny přestupky vyřešili na místě v příkazním řízení v úhrnné částce 1 400 korun. Ze sledovaných přestupků se ve třech případech jednalo o nepoužití bezpečnostních pásů, jeden řidič nepředložil doklad o pojištění odpovědnosti a jeden řidič užil k jízdě vozidlo, které mělo nevyhovující technický stav. Nebyl zjištěn žádný řidič pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných a psychotropních látek. Policisté upozorňují všechny účastníky silničního provozu, že obdobná akce se bude v blízké době opakovat.

por. Mgr. Dagmar Brožová
24. května 2019

Odkazy do noveho okna

Monokulární dalekohled

Monokulární dalekohled 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem