Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Dopravně bezpečnostní akce

MS Kraj - Výsledky dopravně bezpečnostní akce… 

V minulém týdnu ve dnech od 18. do 22. října 2021 proběhla v Moravskoslezském kraji dopravně bezpečnostní akce, která byla zaměřena primárně na viditelnost chodců a cyklistů za snížené viditelnosti. Cílem této akce bylo eliminovat dopravní nehodovost právě s účastí chodců či cyklistů. Policisté se mimo to také zaměřili na silniční kontroly a na veškerá protiprávní jednání, která mohou účastníci silničního provozu na cestách porušit.

Do akce bylo zapojeno 810 policistů ze služby dopravní a pořádkové policie. Ti během uvedeného období zkontrolovali 355 chodců v silničním provozu mimo obec za snížené viditelnosti. Z toho 342 chodců bylo vybaveno povinnými reflexními prvky. Celkem u 90 chodců bylo zjištěno protiprávní jednání, které bylo vyřešeno na místě blokovou pokutou. Také 47 cyklistů se dopustilo dopravních přestupků, z toho 45 jich bylo řešeno na místě a 2 cyklisti byli oznámeni za své jednání ke Správnímu orgánu.

Muži zákona mimo výše uvedené zkontrolovali 2.861 vozidel. Z toho bylo jištěno 482 dopravních přestupků. Nejčastějším přestupkem u řidičů bylo zjištěno držení telefonu nebo jiného hovorového či záznamového zařízení a to u 86 řidičů. Jako druhým nejčastějším prohřeškem byl nevyhovující technický stav vozidla. V 9 případech usedli řidiči za volant a před jízdou měli užít návykové látky.

dne 26. října 2021

por. Bc. Eva Michalíková

vytisknout  e-mailem