Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Dopravně bezpečnostní akce

KARLOVARSKÝ KRAJ – Policisté zkontrolovali 969 vozidel. 

Na území Karlovarského kraje proběhla dopravně bezpečnostní akce, která byla zaměřena především na zákaz požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek u řidičů motorových vozidel. 

Policisté v rámci akcí kontrolovali také dodržování ostatních obecně platných ustanovení zákona č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů ve znění pozdějších předpisů. Dále se policejní hlídky zaměřily na pátrání po odcizených motorových vozidlech, hledaných osobách, věcech a věnovaly pozornost také prověrce přepravovaných osob a kontrole zavazadlových prostor.

Do akce bylo zapojeno téměř pět desítek policistů z pořádkové a dopravní policie, kteří během akce zkontrolovali 969 vozidel, přičemž zjistili 148 přestupků, z nichž 7 oznámili příslušnému správnímu orgánu a ostatní vyřídili uložením pokuty příkazem na místě. 

Nejčastěji zjištěným přestupkem, téměř v padesáti případech, byl nevyhovující technický stav vozidel. Druhým nejčastějším přestupkem bylo nepoužití bezpečnostních pásů, a to téměř ve třiceti případech. Dva řidiči řídili svá vozidla pod vlivem alkoholu či omamných a psychotropních látek. 

nprap. Jan Bílek
30.11.2023

Odkazy do noveho okna

Foto DBA

Foto DBA 

Detailní náhled

Foto DBA

Foto DBA 

Detailní náhled

Foto DBA

Foto DBA 

Detailní náhled

Foto DBA

Foto DBA 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem