Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Dopravně bezpečnostní akce

KARLOVARSKÝ KRAJ – Policisté zkontrolovali téměř 550 vozidel. 

O uplynulém víkendu proběhla na území Karlovarského kraje dopravně bezpečnostní akce, která byla zaměřena na kontrolu dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek řidiči vozidel.

Do akce bylo zapojeno téměř sedm desítek policistů dopravní i pořádkové policie. Ti během dopravně bezpečnostní akce zkontrolovali 554 vozidel, přičemž zjistili 86 přestupků, z nichž 5 oznámili příslušnému správnímu orgánu a 81 vyřešili uložením pokuty příkazem na místě. Nejčastěji zjištěným přestupkem byl nevyhovující technický stav vozidel. Dalším častým přestupkem bylo nepoužití bezpečnostních pásů a nepředložení dokladu pojištění odpovědnosti. Tři řidiči řídili svá vozidla pod vlivem návykových látek. 

Policisté v rámci akcí kontrolovali také dodržování ostatních obecně platných ustanovení zákona č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů ve znění pozdějších předpisů. Dále se policejní hlídky zaměřily na pátrání po odcizených motorových vozidlech, hledaných osobách, věcech a věnovaly pozornost také prověrce přepravovaných osob a kontrole zavazadlových prostor.

nprap. Jan Bílek
27.9.2023

vytisknout  e-mailem