Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Dopravně bezpečnostní akce

MLADOBOLESLAVSKO- S blížícími se prázdninami „houstne“ na silnicích provoz. 

Dnešního dne, tedy 26. června 2020, startuje celorepubliková dopravně bezpečnostní akce, která bude pokračovat i následující víkendy. Jejím cílem je zajistit bezpečnost dopravy, ovlivnit nekázeň účastníků silničního provozu a upozornit řidiče, aby byli maximálně opatrní a ohleduplní. 

Mladoboleslavští policisté budou provádět častější kontroly řidičů motorových vozidel na komunikacích a to především v úsecích s velkou intenzitou dopravy a také na místech, kde často dochází k dopravním nehodám. Policejní hlídky se zaměří na dodržování stanovené rychlosti, způsobu jízdy, dodržování pravidel na železničních přejezdech, používání bezpečnostních pásů, telefonování za jízdy, technický stav vozidel a na kontrolu předepsaných dokladů.

Na našich silnicích dochází každoročně v době letních prázdnin k velkému množství dopravních nehod, které se často neobejdou bez vážních zranění osob. To je připisováno únavě z teplých dnů, oslnění sluncem, nevyspání řidičů vracejících se z delších cest, nepozornosti nebo rychlé jízdě.

V měsících červenci a srpnu loňského roku evidujeme na Mladoboleslavsku 320 dopravních nehod, při kterých zemřelo 5 osob a 17 jich bylo těžce zraněno. Během prázdnin zavinili dopravní nehodu 3 cyklisté a 1 chodec. Alkohol se na nehodě podílel v 18 případech.

úvodka.jpgdopravně bezpečnostní akce

por. Bc. Lucie Nováková
tisková mluvčí
P ČR Mladá Boleslav
26. června 2020

vytisknout  e-mailem