Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Dopravně bezpečnostní akce

Praha venkov - východ – Policisté se zaměřili na kontrolu dodržování zákazu požívání alkoholu a jiných návykových látek řidiči. 

Ve dnech 6. a 9. května 2022 proběhla v rámci Územního odboru Praha venkov - východ dopravně bezpečnostní akce, při které se policisté zaměřili především na kontrolu dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek řidiči vozidel před a během jízdy. Policisté zkontrolovali celkem 222 vozidel a uložili 53 pokut v celkové výši 23 tisíc korun. Nejčastější prohřešky řidičů se týkaly nevyhovujícího technického stavu vozidla a nepoužití bezpečnostních pásů. Žádný z kontrolovaných řidičů nebyl pod vlivem alkoholu.

Během uvedené dopravně bezpečnostní akce odměnili dopravní policisté společně s policejní preventistkou řidiče dárkem v podobě nealkoholického piva. Zapojili se tak do celorepublikového projektu s názvem „Řídím, piju nealko pivo!“. Jde o preventivní projekt Českého svazu pivovarů a sladoven, kterého se aktivně účastní i Policie České republiky.  Jeho cílem je šířit mezi řidiči pozitivní osvětu a nabídnout jim vhodné alternativy, v tomto případě nealko pivo.

por. Bc. Lucie Nováková
10. května 2022

vytisknout  e-mailem