Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Dopravně bezpečnostní akce

Mladoboleslavsko – Policisté zkontrolovali téměř sto vozidel. 

Ve dnech 8. a 9. června 2018 proběhla na Mladoboleslavsku, v rámci mezinárodní organizace ,,TISPOL“, další dopravně bezpečnostní akce. Policisté se během ní zaměřili především na kontrolu dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek řidiči vozidel před a během jízdy. Dále kontrolovali dodržování dalších obecně platných ustanovení zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a dalších předpisů souvisejících s provozem na pozemních komunikacích. Současně pátrali po osobách, věcech a odcizených vozidlech. Pozornost věnovali také problematice ilegální migrace.

Dopravní akce se účastnilo celkem 14 mladoboleslavských policistů, kteří zastavili celkem 98  motorových vozidel. Při kontrolách zjistili 10 dopravních přestupků, z nichž 8 vyřešili ihned na místě blokovou pokutou a 2 oznámili příslušnému správnímu orgánu k projednání.

Ve třech případech usedli řidiči za volant pod vlivem alkoholu. Pokuty také dostali řidiči například za nepoužití bezpečnostních pásů nebo za nevyhovující technický stav vozidla.

por. Bc. Lucie Nováková
tisková mluvčí
P ČR Mladá Boleslav
11. června 2018

 

 

vytisknout  e-mailem