Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Dopraváci si posvítili na řidiče nákladních vozidel

KLADENSKO - Zapojili se do celorepublikové dopravně bezpečnostní akce. 

Během tohoto týdne probíhala na celém území České republiky dopravně bezpečnostní akce s organizací TISPOL. Tentokrát se policisté zaměřili především na důkladnou kontrolu dodržování povinnosti při provozování silniční nákladní, popřípadě osobní dopravy podle zákona č. 111/1994 Sb., o silniční dopravě a mezinárodních předpisů a dohod, dodržování zejména tzv. sociálních předpisů (doby řízení, odpočinku, bezpečnostních přestávek, manipulace s kontrolními zařízeními (tachograf) a paměťovými kartami řidičů), dále na kontrolu přepravy nebezpečných věcí podle dohody ADR, kontrolu technického stavu užitkových vozidel, na správné zabezpečení a upevnění nákladu, kontrolu hmotnosti a rozměrů vozidel, apod. Současně se hlídky zaměřily na pátrání po osobách, věcech, odcizených vozidlech, problematiku ilegální migrace, převážení drog, na používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů. Policisté samozřejmě dohlíželi i na další dodržování bezpečnostníh pravidel v silničním provozu.

I kladenští policisté se v pátek 16. října 2020 zapojili do tohoto opatření. Zkontrolovali celkem pět nákladních souprav a udělili dvě pokuty. Jedno porušení se týkalo špatného technického stavu kontrolovaného vozidla a jeden řidič nedodržel správný způsob jízdy. 

Znovu apelujeme na  všechny účastníky silničního provozu, aby dodržovali zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích. Dále upozor|ˇ|nujeme, že podobné akce budou pokračovaat i v následujícícm období.

nprap. Michaela Nováková

vytisknout  e-mailem