Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Dopaden po třech letech

ZLÍNSKÝ KRAJ: Za podvody s automobily muži hrozí až deset let. 

Již v létě roku 2018 jsme veřejnost informovali o tom, že pátráme po tehdy šestadvacetiletém muži, který se měl dopouštět podvodů při zprostředkování nákupu automobilů (https://www.policie.cz/clanek/sliboval-auta-ktera-vsak-nedodal.aspx ).
Dlouhé měsíce bylo pátrání po muži bezúspěšné. Až v červenci tohoto roku jej zadržela hlídka dálniční policie našich německých kolegů. Devětadvacetiletý muž byl vrchním komisařem odboru hospodářské kriminality obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu podvod, za který mu v případě odsouzení hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.
Muž v období let 2016 až 2018 uvedl v omyl desítky zájemců o nákup automobilu, od kterých následně vylákal různé finanční částky. Celkem bylo zadokumentováno více než 160 případů se škodou přesahující 75 milionů korun.
Obviněný muž několika desítkám zájemců o automobil vozidla za velmi výhodných podmínek skutečně dodal. U dalších potencionálních klientů tak vytvářel dojem úspěšného obchodníka, což vedlo k dalšímu zvýšení poptávky.
Na konci září byl dopadený muž předán z Německa do České republiky a o den později rozhodl zlínský okresní soud o jeho vzetí do vazby. Následovat budou další procesní úkony, například výslech obviněného či návrh na podání obžaloby.

7. září 2021, nprap. Petr Jaroš

vytisknout  e-mailem