Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Dohlíželi jsme na bezpečnost na silnicích.

VYŠKOV: Vyškovští policisté zakázali další jízdu téměř dvacítce řidičů. 

Zřejmě i v souvislosti s pořádáním motoristické akce na vyškovském letišti vzrostl během uplynulého víkendu na silnicích Vyškova počet hazardérů, kteří usedli za volant ovlivněni alkoholem či drogami. Policisté však na tuto situaci byli připraveni a v rámci dohledu na bezpečnost silničního provozu zakázali další jízdu sedmnácti řidičům. Většina z nich skončila v pomyslné policejní síti v dopoledních sobotních hodinách. Dva mladí řidiči měli pozitivní test na drogy (jeden cannabis- marihuana, druhý amfetamin- pervitin). Mladíci putovali na odběr krve a moči. Jsou podezřelí z přestupku. Stejně tak deset řidičů, jejichž dechová zkouška nedosahovala hranice jednoho promile. Těmito přestupky se bude zabývat správní orgán, kde hříšníkům hrozí tučná pokuta a ve většině případů i zákaz řízení. Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky se bude u soudu zodpovídat osmadvacetiletý řidič octavie. Tomu vyškovští dopravní policisté naměřili 1,26 promile alkoholu. Policisté z vyškovského obvodního oddělení oproti tomu narazili na dvacetiletého mladíka, který si již stihl vysloužit zákaz řízení motorových vozidel. Soud mu jej udělil až do roku 2025. Přesto usedl za volant fordu a toto vozidlo řídil. Je podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Policisté o víkendu samozřejmě řešili i řidiče, kteří se pohybovali na silnicích Vyškovska a nebyli účastníky akce na vyškovském letišti. Například v Bohatých Málkovicích zakázali bučovičtí policisté další jízdu mladé řidičce. Měla totiž pozitivní test na amfetamin (pervitin). S výsledkem nesouhlasila. Odběr krve a moči tedy rozhodne. Je podezřelá z přestupku. Stejně tak další dva motoristé, které kontrolovali policisté v neděli v ulici Purkyňova. Muži řídícímu octavii se nevyplatilo popíjení předchozího dne. Dle svého sdělení vypil nejméně litr vína. Nedělního rána mu pak hlídka naměřila 0,63 promile alkoholu. Řidička peugeotu měla hladinu již o poznání nižší. 0,29 promile. I její přestupek bude řešit správní orgán.

Policisté i nadále budou věnovat zvýšenou pozornost zákazu alkoholu a jiných návykových látek za volantem. Alkohol zpomaluje reakce řidiče a vede stejně jako drogy k přeceňování jeho schopností.

por. Mgr. Alice Musilová, 19. 7. 2021

vytisknout  e-mailem