Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Dohlédli jsme na řidiče

KRAJ: Závěr prázdnin na silnicích pod dohledem policistů. 

Jihomoravští policisté se během posledního prázdninového víkendu zapojili do celorepublikové dopravně bezpečnostní akce. Ta souvisela s koncem letních školních prázdnin a zvýšeným provozem na silnicích. Dlouhodobě sledujeme, že s vyšší hustotou silničního provozu někteří řidiči ve spěchu či nervozitě zbytečně riskují a stoupá i pravděpodobnost vzniku dopravních nehod. Do této akce se v rámci našeho kraje během celého víkendu zapojilo téměř 300 policistů z dopravní i pořádkové služby a prioritně dohlíželi na dodržování rychlostních limitů, způsob jízdy, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů zejména při přepravě dětí. Ale kontrolovali jsme také zákaz požívání alkoholu a jiných návykových látek u řidičů, telefonování za jízdy i technický stav vozidel. Kontroly probíhaly na komunikacích všech typů od dálnic až po silnice nižších tříd a policisté průběžně měnili svá stanoviště.

Našim cílem nebyla pouze represivní rovina, ale chtěli jsme svou přítomností působit zejména preventivně tak, aby se zvýšila bezpečnost a plynulost provozu na pozemních komunikacích, a také se snížil počet dopravních nehod.

Celkově policisté zkontrolovali 3500 motorových vozidel, 530 řidičů bylo řešeno pro přestupkové jednání nebo spáchání trestného činu. Nejčastějšími přestupky bylo překročení povolené rychlosti (194x), nepoužití bezpečnostních pásů (60x) a špatný technický stav vozidla (50x). Dvaadvacet řidičů jelo pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky.

I nadále vzkazujeme všem účastníkům silničního provozu: Buďte na svých cestách opatrní. Záleží nám na tom, abyste se vždy bezpečně vrátili do svých domovů.

por. Bc. Petr Zámečník, 31. 8. 2020

vytisknout  e-mailem