Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Dobrý a špatný skutek při nálezu peněženky

KLATOVY - V prvním případě poctivý cizinec donesl peněženku na policejní služebnu a ve druhém pachatel telefon a peníze odcizil jinému cizinci. 

V pondělí 22. listopadu letošního roku třiačtyřicetiletý cizinec pobývající na Domažlicku přišel na obvodní oddělení v Klatovech, kde odevzdal nalezenou peněženku. Muž jel s vozidlem a v obci Tajanov uviděl na vozovce pánskou peněženku s obsahem, konkrétně s finanční hotovostí a různými doklady majitele.

V peněžence se nacházela finanční hotovost 12 612 Kč, řidičský a občanský průkaz, průkaz pojištěnce zdravotní pojišťovny a různé zákaznické karty.

Policisté kontaktovali majitele ze Švihovka a postrádal svoji peněženku, kterou si odložil na střechu vozidla a při návštěvě lékaře zjistil ztrátu.

Majitel při převzetí potvrdil, že v peněžence žádné peníze ani doklady nechybí a děkuje poctivému nálezci.

V úterý 16. listopadu tohoto roku se v Klatovech na ulici Šumavské nacházel cizinec v obchodním domě. V době od 17.40 do 17.50 hodin navštívil toalety, kde si odložil mobilní telefon v hodnotě 2 500 Kč a v pouzdře měl uschovanou finanční hotovost ve výši 29 000 Kč. Neznámý pachatel v nestřeženém okamžiku mobilní telefon i finanční hotovost odcizil.

Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež.

nprap. Ladmanová Dana

24. listopadu 2021

vytisknout  e-mailem