Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Dobrá práce policie

KLADENSKO – Pohřešovaného muže se podařilo vypátrat. 

Včera 10. května 2018 ve večerních hodinách přijali slánští policisté oznámení od matky devětačtyřicetiletého muže, že se její syn nevrátil do svého trvalého bydliště a ona má obavu o jeho zdraví a život.

Pohřešovaný byl ve středu 9. května 2018 v obci Zvoleněves u své matky na obědě, když se poté vydal pěšky do obce Žižice, kde v současné době přebývá. Tam však nedorazil.

Ihned po nahlášení pohřešování policisté zahájili rozsáhlou pátrací akci. Ta byla bohužel v nočních hodinách ukončena. Dnes v časných ranních hodinách se opět policejní hlídky vydaly do terénu. V pátrání pomáhal i policejní psovod ze speciálně cvičeným psem a na místo byl povolán vrtulník Letecké služby Policie ČR.

Nasazeným policistům se ve spolupráci s posádkou vrtulníku podařilo dnes 11. května 2018 krátce před polednem pohřešovaného muže vypátrat. Byl nalezen mezi poli, kde během své cesty upadl a nemohl pokračovat v chůzi.

Muž byl silně podchlazený a dezorientovaný, neutrpěl však žádné vážné zranění. Přesto byl preventivně předán do rukou záchranářů, kteří ho transportovali do nemocničního zařízení na pozorování.

Svým profesionálním jednáním policisté zachránili zcela jistě pohřešovanému muži život.

nprap. Michaela Nováková
tisková mluvčí
P ČR Kladno
11. května 2018

vytisknout  e-mailem