Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Do vězení se mu nechtělo

DĚČÍNSKO - Muž se vyhýbal nástupu do výkonu trestu; Kradl v obchodě a další zprávy. 

Do vězení se mu nechtělo

     Na problémy si zadělal 27letý muž, který si letos v únoru převzal výzvu k nastoupení k trestu odnětí svobody, kam se ale bez závažného důvodu nedostavil a trestu se záměrně vyhýbal. V pátek dopoledne ho v Děčíně kontrolovali policisté z oddělení hlídkové služby a muže, na kterého byl soudem vydán příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody, omezili na svobodě. Na služebně si převzal sdělení podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a následně byl eskortován do věznice. Za vyhýbání se trestu mu může soudce prodloužit pobyt za mřížemi až o dva roky.

Kradl v obchodě

    Z přečinu krádeže se bude zodpovídat 33letý muž, který je podezřelý, že v polovině března odcizil v děčínské prodejně dvě lahve alkoholu, osm mléčných rýží a balení salámu,. Věci v hodnotě přes čtyři sta korun si schoval pod bundu a prošel pokladní zónou bez zaplacení. Když ho prodavačka vyzvala k vrácení věcí, měl se s ní začít ve vstupních dveřích přetahovat a následně ji odstrčit, až upadla na zem. Navíc to nebyla jeho první krádež, v minulosti už byl za majetkovou trestnou činnost odsouzen, proto mu nyní v případě uznání viny hrozí v krajním případě až tříleté vězení.

Zmizelo dvacet kubíků dřeva

      Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v katastru obce Mikulášovice ukradl vytěžené dřevo. Zmizelo skoro dvacet kubíků smrkové kulatiny, škoda byla vyčíslena na více jak dvanáct tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin krádeže, pachateli hrozí v případě dopadení až dvouleté vězení.

Zloděj odnesl věci za dva tisíce

     Z porušování domovní svobody je podezřelý neznámý pachatel, který v Děčíně vnikl přes odemčenou vstupní branku na pozemek u rodinného domu. Ze zahradní chatky a odcizil lahev alkoholu, koloběžku a sekeru, celková škoda byla vyčíslena na dva tisíce korun.

19. dubna 2021, por. Bc. Daniel Vítek

tiskový mluvčí

Oddělení tisku a prevence

tel. č. 974 439 207

email: krpulk.kr.pio@pcr.cz

vytisknout  e-mailem