Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Do kostela na půlnoční mši chtěli s lahví alkoholu

NÁCHODSKO – V Jaroměři policisté a strážníci na Vánoce zakročovali proti podnapilým mladíkům, k roztržce se sjelo 5 policejních aut 

 

policie

Noc z 24. na 25. prosince 2015 měli muži zákona v Jaroměři-Josefově obohacenou o zásah před místním kostelem. Zásah skončil bez zranění, ale dva aktéři jsou vyšetřováni pro výtržnictví a útok na veřejného činitele.

 

Krátce po půlnoci konala obchůzku hlídka strážníků městské policie, která spatřila dva podnapilé mladíky, kteří šli do kostela s lahví alkoholu. Strážníci mladé muže vykázali, ale jejich opatření se nesetkalo s pochopením podnapilé dvojice. Naopak, mladíci hlasitě vykřikovali a tím přilákávali další a další osoby z okolí. Hlídka již na nic nečekala a přivolala přes linku 158 posily z řad státní policie. V krátké době se ke kostelu sjelo pět policejních aut, jednak z místního obvodního oddělení, ale také i z okolních obvodů. A právě včas.  Před kostel se totiž mezitím seběhlo přibližně 30 až 40 lidí, z nich někteří divoce vykřikovali a s policisty se chtěli prát. Hlídkám se však podařilo celou situaci, která již začínala být nepřehledná, zklidnit. Dva nejdivočejší muže, kteří proti nim začali šermovat rozbitými lahvemi, ale museli nakonec policisté zpacifikovat za pomoci hmatů a chvatů sebeobrany. Jednoho mladíka při výpadu zkrotili strážníci městské policie, druhého zpacifikovali policisté z obvodního oddělení.

Oba horkokrevní muži se sice ještě téže noci dostali z policejních pout zpět ke svým blízkým, ale první vánoční svátek každopádně nezačali nejlépe. Policie kvalifikovala jejich jednání jako přečiny výtržnictví a útok na úřední osobu a proti oběma zahájila úkony trestního řízení. Střepy do rukou při argumentaci prostě nepatří a nelze činit výjimku ani na Boží hod vánoční.

por. Mgr. Eva Prachařová
27. 12. 2015 v 12:00

vytisknout  e-mailem