Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Do domu se dostal oknem otevřeným na ventilačku

KLADENSKO – Z místnosti pak odcizil věci za více než sto tisíc korun. 

Slánští policisté šetří případ vloupání do rodinného domu, k němuž došlo o víkendu, v době od dopoledních desíti hodin 19. srpna do večerní půl sedmé 21. srpna, a to ve Švehlově ulici ve Slaném.

Neznámý pachatel se nejprve snažil vypáčit okno v přízemí, kde se mu to ale nepodařilo, proto přistoupil k jinému oknu, které bylo otevřené na ventilačku a tím se dostal do vnitřních prostor. Z místnosti pak odcizil značkovou kabelku v hodnotě okolo 25 tisíc korun, dva páry značkových bot za 15 tisíc korun, Playstation společně s nejméně deseti kusy her v hodnotě za více než 20 tisíc korun a dva mobilní telefony za 15 tisíc korun.

Jednáním pachatele byla poškozeným osobám způsobena škoda v předběžné výši okolo 160 tisíc korun.

Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to krádeže a porušování domovní svobody, za což zloději v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.

V této souvislosti se obracíme na občany s žádostí o pomoc týkající se dopadení pachatele. Pokud jste si někoho ve výše uvedené době všimli nebo viděli někoho podezřelého, kontaktuje nás na lince 158 nebo přímo policisty z obvodního oddělení Slaný na telefonním čísle 974 873 811 či na mobilu 602 262 844.


por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
23. srpna 2022

vytisknout  e-mailem