Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Do bytu si pozvali dvě ženy, to však netušili, že je záhy okradou

MLADOBOLESLAVSKO - Mladoboleslavští kriminalisté ženy obvinili z krádeže. 

V neděli 2. ledna 2022 policistům v Mladé Boleslavi nahlásili 3 muži krádež věcí z vozidla a to v celkové výši přes 250 tisíc korun.

Celé věci předcházelo seznámení se dvěma ženami, které tito muži pozvali k sobě do bytu. To však netušili, že jen o pár hodin později budou okradeni.
Jedna z žen v bytě odcizila klíčky od vozidla - dodávky, do kterého následně obě ženy vnikly odemčením pomocí odcizených klíčků. Ve vozidle pak nalezly několik sportovních tašek se značkovým oblečením a oblečením dražších značek. Jednalo se o několik párů tenisek, bundy, mikiny, trička, teplákové soupravy, džíny, košile, svetry apod. Mezi věcmi byla ale i elektronika - notebook, bezdrátová sluchátka nebo tablet, dále kosmetika a hygienické potřeby.

Škoda na odcizených věcech byla vyčíslena na více než 250 tisíc korun.

Na základě vyhodnocených kamerových záznamů se policistům podařilo obě ženy ztotožnit a u nich následně nalézt věci, které byly z vozidla odcizeny.

Hned následující den, tedy 3. ledna 2022 kriminalisté proti oběma ženám zahájili trestní stíhání a obvinili je ze spáchání krádeže ve formě spolupachatelství. V případě prokázání viny a odsouzení mohou 29letá a 23letá žena skončit ve výkonu trestu odnětí svobody až na 5 let.

por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová
tisková mluvčí
7. ledna 2022

vytisknout  e-mailem