Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Dnes se znova narodil

PARDUBICE - Opilý muž ležel v kolejišti ve chvíli, kdy přijížděl vlak. 

Obrovskou dávku štěstí měl dnes okolo desáté hodiny dopolední podnapilý 47letý muž, který ležel v kolejišti u železniční zastávky Pardubice - Závodiště. Na linku 158 na něj upozornilo několik občanů, včetně strojvedoucího vlaku, který zrovna uvedeným úsekem projížděl. Jakmile strojvedoucí ležící tělo uviděl, začal intenzivně brzdit, protože se zrovna jednalo o vlak, který v této zastávce neměl zastavovat. Co se odehrávalo v hlavě opilého muže nevíme, nicméně téměř na poslední chvíli uhnul nohy z kolejnice, vlak již sice v malé rychlosti, ale projel téměř „přes“ něj a zastavil.

Do dvou minut na místě byli i policisté Pohotovostního a eskortního oddělení, kteří od strojvedoucího zjistili, že pán naštěstí neutrpěl žádné zranění, nicméně dechová zkouška ke zjištění přítomnosti alkoholu v dechu byla pozitivní a to 2,84 promile. Kolegové ho i přesto převezli na kontrolu do nemocice a následně mu ke spánku vybrali lepší místo než je kolejiště - a to protialkoholní záchytnou stanici. Ta sice nebude zadarmo, ale určitě bude bezpečnější než koleje. Jeho jednání také oznámíme příslušnému správnímu orgánu.

Tento „příběh“ měl naštěstí šťastný konec, ale je to jen jeden z mála, protože události na železnici většinou končí fatálně.

Chcete se stát jedním z nás? Chcete pomáhat ostatním? Chcete s námi stát v 1. linii? Není to práce pro každého. Rádi vás přivítáme mezi sebou. Kontakty na nás v Pardubickém kraji naleznete ZDE

Přiloženo foto PČR.

18. červenec 2020
mjr. Ing. Markéta JANOVSKÁ
tisková mluvčí policie Pardubického kraje

Odkazy do noveho okna

foto PČR

foto PČR 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem