Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Dnes nad ránem bylo „veselo“

BRNO: Opilci nezřídka zaměstnávají policii. 

Alkohol je součástí naší kultury a pití v rozumném množství netřeba nijak odsuzovat. Ovšem je určitě důležité znát své limity a s alkoholem to nepřehánět.

Své o tom ví například sedmačtyřicetiletý cizinec, který se dnes nad ránem motal v ulici Hoštické. Opilý pán oslovil jiného muže s tím, že má něco s hlavou a ať mu zavolá policii. Více informací muž z podnapilého cizince nedostal. Na místo dorazili policisté a provedli u muže dechovou zkoušku s výsledkem téměř dvě a půl promile alkoholu. Uvedl, že se přes den někde opil, ztratil peněženku a teď se probudil. Chtěl, aby ho policie odvezla domů. Hlídka naznala, že muž je již schopen se o sebe postarat a tak se přesunul na zastávku a počkal na rozjezd.

S alkoholem to přehnala také šedesátiletá žena, která dnes po půlnoci ležela na zastávce v Merhautově ulici. Náhodný kolemjdoucí kontaktoval tísňovou linku. I v tomto případě byla dechová zkouška pozitivní, s výsledkem dvě promile alkoholu. Ženu si nakonec převzal manžel, kterého hlídka kontaktovala.

Další opilý cizinec se pohyboval dnes kolem půl druhé ráno na benzince na dálnici D2. Obtěžoval na prodejně a při pohybu venku vstupoval do vozovky. Sedmašedesátiletý muž měl velké štěstí, že se mu nic nestalo a nezpůsobil dopravní nehodu. Hlídka v tomto případě musela užít i donucovací prostředky a muže zpacifikovat. I u tohoto výtečníka při dechové zkoušce přístroj ukázal přes dvě promile alkoholu. Putoval do policejní cely a za přestupek proti občanskému soužití a neuposlechnutí výzvy mu policisté uložili blokovou pokutu deset tisíc korun.

por. Andrea Cejnková, 18. května 2023

vytisknout  e-mailem