Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Divoké prase zkřížilo řidiči jízdní dráhu

BEROUNSKO – Po střetu nedošlo ke zranění osob, pouze k úhynu zvěře. 

Policisté berounského dopravního inspektorátu vyjížděli dne 14. října 2020 k oznámené dopravní nehodě, která se stala v brzkých ranních hodinách jen několik minut před šestou hodinou na Berounsku.

Na silnici II. třídy ve směru jízdy od obce Vráž do Berouna vběhlo divoké prase z levé strany do jízdní dráhy řidiči osobního vozidla Škoda Octavia. Po střetu zvěř uhynula. Policejní hlídka vyzvala řidiče k předložení dokladů potřebných pro řízení motorových vozidel a k dechové zkoušce. Následným policejním šetřením bylo zjištěno, že řidičem vozidla je devětačtyřicetiletý muž z okresu Beroun, jehož dechová zkouška byla negativní a alkohol byl na místě dopravní nehody vyloučen. Při dopravní nehodě nedošlo k žádnému zranění osob. Vzniklá škoda byla vyčíslena na částku 33 000,-Kč.

Policisté upozorňují řidiče, aby byli při projíždění pozemních komunikací poblíž lesních a polních porostů velmi obezřetní a věnovali zvýšenou pozornost střetu se zvěří. Především v ranních a nočních hodinách, kdy je zvěř více dezorientována, opouští svá útočiště a přemisťuje se přes pozemní komunikace, kde následně dochází k dopravním nehodám.

nprap. Jana Šteinerová
tisková mluvčí
P ČR Kladno
16. října 2020


 

vytisknout  e-mailem