Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Dívka zraněna zábavní pyrotechnikou

Karviná: Nezletilá dívka utrpěla po explozi zranění 

Policisté přijali včera, první den nového roku, kolem 14. hodiny oznámení o zranění způsobené zábavní pyrotechnikou na veřejném prostranství v Karviné. Věc si převzali kriminalisté, kteří zjistili, že dívka měla zapalovačem zapálit dosud nezjištěný předmět, ze kterého vedla šňůra. Mělo se jednat o zábavní pyrotechniku. Po zapálení předmět dívce v ruce explodoval. 

Dívka byla se zraněními na rukou a v obličeji předána zdravotníkům a převezena do nemocnice.

Vzhledem k charakteru události byl ke kontaktu s rodinou přivolán také policejní krizový intervent.

Kriminalisté ve spolupráci s policisty z Pyrotechnické služby Policie České republiky ohledali místo a okolí a provedli dokumentaci a zajištění stop. Zjišťovali rovněž informace, které mají souvislost s celou událostí. Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z dosud nespecifikovaného trestného činu proti životu a zdraví.

Obecně je možné připojit informaci, že policisté koncem roku varovali před nebezpečím, která neodborná manipulace se zábavní pyrotechnikou v sobě skrývá a zvláštní pozornost věnovali dětem (https://www.policie.cz/clanek/oslavy-konce-roku-a-pyrotechnika.aspx ). A upozornění na nebezpečí je platné samozřejmě po celý rok…

por. Mgr. Soňa Štětínská
Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
oddělení tisku, 2. ledna 2020

vytisknout  e-mailem