Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Matka byla propuštěna

BRNO: Vyšetřování zatím neposkytlo potřebné důkazy pro obvinění 

 Aktualizace ve středu 16. prosince 2009 ve 14 hodin

Během dvou dnů, které strávila čtyřiačtyřicetiletá matka pětiletého hledaného děvčete v policejní cele, kriminalisté provedli řadu výslechů všech zúčastněných i množství potřebných úkonů v rámci započatého trestního řízení. Shromážděné důkazní materiály zatím neposkytly potřebné množství důkazů pro obvinění matky z trestného činu ohrožování výchovy mládeže. Matka byla dnes odpoledne propuštěna ze zadržení. Zároveň se zavázala ke spolupráci při vyšetřování. Pro další vývoj případu budou velmi důležité odborné posudky na zdravotní a psychický stav děvčete. Jejich výsledky by měli mít kriminalisté k dispozici na konci ledna příštího roku.

Pětiletá dcera podezřelé je v současné době umístěna v jednom z brněnských dětských domovů, kde podle předběžného soudního rozhodnutí stráví několik dalších týdnů.


 

 Vánoce, jaké možná ještě nikdy nezažila, čekají na pětiletou dívenku z Brna, po níž policie více než rok pátrala. Kriminalisté věděli, že holčička je pravděpodobně se svou matkou. Jenže ta vede poněkud zvláštní život. Holduje alkoholu a vyhledává především komunity bezdomovců. V pondělí se holčičku podařilo vypátrat. Jak kriminalisté předpokládali, dívenka byla ve společnosti své matky a jejích přítele. Celá trojice, po níž bylo vyhlášeno celostátní pátrání, žila v nuzných podmínkách v chatrči v odlehlé části Židenic. Trojici policisté zadrželi. Z prvotního šetření vyplynulo, že se dítě nestalo obětí trestného činu. Nebylo ani zvlášť zanedbané, s policisty a kriminalisty komunikovalo a reagovalo přiměřeně. Matku policisté vyslechli a umístili do policejní cely. Její přítel byl po výslechu propuštěn na svobodu. Kriminalisté v současné době intenzivně šetří a shromažďují především důkazy. Na základě jejich vyhodnocení pak ve středu rozhodnou, zda se matka dopustila trestného činu ohrožování výchovy mládeže. Holčička je v současné době umístěna v jednom z brněnských dětských domovů.

por. Bohumil Malášek

vytisknout  e-mailem