Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Dítě v ohrožení - pátrání po 14letém chlapci - ODVOLÁNO

Od dnešního večera pátrají pražští policisté po čtrnáctiletém chlapci původem z Ukrajiny, který je autista a epileptik. Chlapec nerozumí a nemluví česky. 

Pražští policisté od dnešního večera pátrají po čtrnáctiletém chlapci, který utekl babičce při návštěvě prodejny v Praze 4 - Nusle. Doposud se domů nevrátil a nedal o sobě nikomu vědět. Chlapec je autista a epileptik a bere léky každé ráno a večer. Když je vynechá, hrozí mu epileptický záchvat. 

Policisté již vyčerpali všechny standardní pátrací prostředky a metody. V tuto chvíli se obrací na veřejnost s žádostí o pomoc a spolupráci při pátrání po pohřešovaném. Jakoukoli informaci o výskytu či pohybu chlapce přijmou policisté na kterékoliv policejní služebně nebo operátoři tísňové linky Policie ČR 158. Děkujeme.

Chlapec je 160 centimetrů vysoký, má hubenou postavu a krátké hnědé vlasy. Nad levým okem má jizvu a na břiše má jizvu po operaci. Na sobě měl v době útěku černé kalhoty, zimní bundu, která je ze zadní části černá a z přední části zeleno bílá. Na nohou měl černé boty a na hlavě černou čepici. Chlapec je původem z Ukrajiny a česky nerozumí slovem ani písmem. 

por. Mgr. Violeta Siřišťová - 5.12.2022

Dítě v ohrožení/ Aktualizace: Žena, která se vracela z práce domů, nalezla před malou chvílí chlapce postávajícího u silnice v Horoměřicích. Chlapec byl převezen do nemocnice v Motole. Děkujeme všem za pomoc při pátrání!

por. Mgr. Violeta Siřišťová – 6.12.2022

vytisknout  e-mailem