Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Distributor pervitinu skončil ve vazbě

TŘEBÍČSKO: Muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu 

Za mřížemi skončil nenapravitelný muž, který pokračoval v distribuci pervitinu, i když byl za drogovou trestnou činnost vyšetřován a v minulosti opakovaně odsouzen. Devětadvacetiletého muže kriminalisté dopadli a zadrželi minulý týden. Policejní komisař zahájil jeho trestní stíhání, muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu a na podaný návrh byl vzat do vazby.

Potírání drogové trestné činnosti patří mezi dlouhodobé priority třebíčských kriminalistů. Na základě vlastní intenzivní operativní činnosti nejen po pachatelích pátrají či odhalují ty, kteří s trestnými činy na úseku drog začínají, ale zaměřují se také na pachatele, kteří už za sebou drogovou trestnou činnost mají a kriminalisté zjišťují, zda v ní nepokračují. To je také případ devětadvacetiletého muže z Třebíče. Za spáchaný drogový trestný čin byl odsouzen již v roce 2016 k podmíněnému trestu odnětí svobody. Ačkoli byl poté ve zkušební době, dopustil se další trestné činnosti na úseku drog a vloni v létě odešel od soudu s podmíněným trestem odnětí svobody se zkušební dobou až do konce roku 2020. Ani tento trest však nebyl pro muže dostatečným ponaučením. Na základě prověřování kriminalisté zjistili, že se opět dopouští drogové trestné činnosti, zahájili jeho trestní stíhání a na konci letošního ledna byla na muže podána státním zastupitelstvím obžaloba. Ani to ale již obviněnému muži nestačilo a v distribuci drog pokračoval.

Minulý týden třebíčští kriminalisté muže důvodně podezřelého ze spáchání trestného činu zadrželi ve večerních hodinách v místě jeho bydliště v Třebíči. Zadržený muž byl umístěn do policejní cely. Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař jeho trestní stíhání. „Devětadvacetiletý muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ řekl npor. Mgr. Milan Špaček, vedoucí oddělení obecné kriminality.

Muž byl obviněn z toho, že v průběhu ledna a února poskytoval dalším lidem pervitin. Drogu jim prodával, případně ji poskytl i zdarma. Pervitin distribuoval na různých místech města a poskytl ji v několika desítkách případů.

„Na obviněného muže byl podán návrh na vzetí do vazby,“ dodal vedoucí třebíčských kriminalistů Milan Špaček. Poté, co soud rozhodl o vzetí devětadvacetiletého muže do vazby, eskortovali ho policisté do věznice. Případ kriminalisté dále vyšetřují. Za spáchaný zvlášť závažný zločin hrozí obviněnému muži trest odnětí svobody až na deset let.

por. Bc. Jana Kroutilová, komisař

12. března 2018

vytisknout  e-mailem