Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Distribuovala pervitin a marihuanu

RAKOVNICKO – Obviněná žena měla stálé „zákazníky“. 

Rakovničtí kriminalisté v půlce loňského roku zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, ze kterého byla podezřelá starší žena kvůli distribuci drog přesně nezjištěným osobám.

Po prověřování veškerých skutečností kriminalisté zahájili v prosinci trestní stíhání proti 61leté ženě, kterou obvinili ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Toho se dopustila tím, že od ledna roku 2017 do července 2021 na různých místech v Rakovníku distribuovala pervitin a marihuanu nejméně šesti lidem, kteří byli jejími stálými „zákazníky“. Těm prodala pervitin celkem ve 240 případech, čímž si přišla na více než 80 tisíc korun. V několika případech poskytla drogu zdarma či za protislužbu. Minimálně jedné osobě prodala marihuanu.

Obviněné jednašedesátileté ženě hrozí za výše uvedený trestný čin v případě odsouzení trest odnětím svobody na jeden rok až pět let.
 


por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
6. ledna 2022

vytisknout  e-mailem