Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Díky turniketu zastavili masivní krvácení

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky zasahovali v noci ze středy na čtvrtek u dopravní nehody autobusu. K záchraně řidiče použili turniket. 

Nepřetržitá hlídková služba policistů z PMJ se opět vyplatila. Kolem půl čtvrté hodiny ranní uslyšeli ve vysílačce relaci o dopravní nehodě autobusu, která se stala v ulici Kukulova v Praze 5 a okamžitě se vydali na místo zjistit situaci. Po příjezdu bylo na první pohled zřejmé, že tato nehoda se neobešla bez zraněných, protože autobus měl zdemolovanou přední část. Ihned vzali zdravotnický batoh a začali ošetřovat zraněné. Nejhůře na tom byl osmačtyřicetiletý řidič, který masivně krvácel z dolní končetiny. Jelikož běžné obvazy nestačily, policisté použili tzv. turniket, díky kterému se krvácení podařilo zastavit. Na místo vzápětí dorazili záchranáři, kterým policisté předali informace o stavu a počtu zraněných a ti si je převzali do své péče. 

Policisté prochází řadou zdravotnických kurzů, které je připravují na takovéto situace. Zasahující hlídka zde tak mohla naplno využít své zkušenosti a poskytnout zraněným lidem potřebnou první pomoc. 

nprap. Richard Hrdina - 30. září 2022

   

vytisknout  e-mailem