Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Díky mobilní aplikaci byl pachatel dopaden

Jen necelé dvě hodiny po krádeži policisté na opačném konci Prahy dopadli pachatele krádeže mobilního telefonu. A to díky mobilní aplikaci. 

Včera krátce po třiadvacáté hodině přijal operační důstojník na tísňovou linku 158 oznámení, že v obchodním centru na Zličíně byla okradena žena o mobilní telefon. Poškozená později upřesnila, že ji pachatel nejprve obtěžoval tím, že se ji snažil políbit. Poté od ní vyžadoval telefonní číslo, načež žena nereagovala a stále hleděla do svého mobilního telefonu, který držela v ruce. Muž jí ale vzápětí telefon prudce vytrhnul a utekl pryč.

Během několika minut od oznámení na místo dorazili policisté z pohotovostní motorizované jednotky, kteří společně s poškozenou po podezřelém začali okamžitě pátrat v okolí. Žena si mezitím od policistů zapůjčila jejich telefon a kontaktovala svou sestru, aby se přes počítač pokusila dohledat ukradený mobilní telefon prostřednictvím aplikace, kterou měla ve svém telefonu nainstalovanou. Díky tomu se podařilo zaměřit polohu ukradeného telefonu, potažmo pachatele. Tato aplikace je postupně dovedla až na stanici metra Černý most, kde byl podezřelý muž skutečně vypátrán.

Muž ale s policisty nespolupracoval a při zadržení kladl aktivní odpor, proto ho policisté museli zpacifikovat za pomoci donucovacích prostředků.  Následnou prohlídkou byl u podezřelého nalezen ukradený mobilní telefon v hodnotě přes pět tisíc, který byl později navrácen původní majitelce.

Šestatřicetiletý cizinec je nyní v policejní cele, kde si počká až do rozhodnutí soudu, které by mělo padnout už v následujících hodinách.

Za trestný čin krádež muži v případě odsouzení hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

por. Mgr. Iveta Martínková – 24. 11. 2016

vytisknout  e-mailem