Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Dezinformátoři a stalkeři - aktualizace

Kriminalisté zahájili trestní stíhání konkrétních osob, které dezinformují společnost a pronásledují mediálně a odborně známého lékaře. 

Aktualizace I - Kriminalisté ze zmiňovaného odboru zahájili trestní stíhání dalších dvou mužů a u jednoho již stíhaného rozšířili obvinění o trestný čin výtržnictví. Jednalo se o případ, kdy podezřelí ve spolupachatelství hrubě uráželi a dehonestovali dalšího poškozeného v místě jeho bydliště. Toto jednání si dokumentovali a následně šířili po sociální síti.  

Za trestný čin výtržnictví hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

kpt. Jan Daněk - 9. 2. 2022

Kriminalisté z odboru extrémismu a terorismu pražské policie zahájili trestní stíhání dvou osob, které jsou podezřelé z trestné činnosti. V prvním případě se jedná o devětadvacetiletého muže, který je podezřelý ze spáchání pokračujícího přečinu nebezpečného pronásledování. Muž měl dlouhodobě pronásledovat poškozeného, čímž ho mimo jiné omezoval v běžném způsobu života. Poměrně zajímavý je jeden z motivů jednání podezřelého. Tím je podle zjištění kriminalistů získávání finančních darů od jeho podporovatelů.

Druhou stíhanou je pětačtyřicetiletá žena, která je podezřelá ze zločinu šíření poplašné zprávy spáchaném v době nouzového stavu, za což jí hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi. Podezřelá skrze sociální sítě dlouhodobě šířila různé poplašné zprávy například o tom, že došlo k úmrtí seniorů po podání vakcín v domově důchodců, kdy cílem bylo vyvolat v posluchačích a sledujících osobách pocit strachu z vakcinace. Jindy zase tvrdila, že Česká republika bude obsazená vojsky NATA, kdy cílem tohoto kroku je naprosté vyhlazení Čechů. V dalším případě říkala, že budou koncentrační tábory, ve kterých budou zavřené osoby, které se nepodvolí vládním opatřením.

kpt. Jan Daněk - 26. 1. 2022

vytisknout  e-mailem