Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Děvčata se propadla do studny

HRADECKO - Obě dívky se podařilo včas zachránit  

studnaVe středu čtvrt hodiny po poledni se podařilo díky bleskurychlé akci zachránit v obci Chlum u Hradce Králové život dvou šestiletých děvčátek. Obě děvčata si hrála na krytu studny na dvoře provozovny, kde pracuje otec jedné z nich.
 
Polovina betonového krytu se pod nimi prolomila a obě děvčata spadla do zhruba 10 metrové hloubky, kde začínala vodní hladina. Přes šok a zranění se zachovaly velmi duchapřítomně a začaly tak zvaně šlapat vodu. Zbytky betonu se naštěstí zachytily o trubky, kterými je studna protkána.
Třetí mladší kamarádka, která si na dvoře také hrála, běžela pro pomoc. Díky velmi rychlému výjezdu profesionálních i dobrovolných hasičů a všech složek celého Integrovaného záchranného systému byla děvčata za zhruba 20 minut po neštěstí předána do rukou lékařů. Obě byla silně podchlazená, v šoku a se zraněním, která naštěstí nejsou, dle vyjádření lékaře, život ohrožující.
 
studnaPolicisté na místě začali všechny okolnosti neštěstí vyšetřovat. V tuto chvíli není možné říci, zda se kdokoliv dopustil trestně právního nebo přestupkového jednání. Nejdůležitější je zcela jistě ale fakt, že jsou obě děvčata v pořádku.
 
mjr. Mgr. Ivana Ježková, 8. 5. 2013, 14:30

vytisknout  e-mailem