Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Dětský „Smajlík“ testoval řidiče

Na přelomu měsíce září se realizovala dopravně preventivní akce „Smajlík“. 

Letos tomu bylo již potřetí, kdy děti oceňovaly řidiče dle jejich chování za volantem. Tato akce byla realizovaná ve spolupráci s MČ Praha 4, Obvodním ředitelstvím Praha IV Policie České republiky a Oddělením tisku a prevence Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy.
 
Smajlík je zaměřený na řidiče, kteří projíždějí v bezprostředním okolí škol. Proto žáci vyrazili do ulic jako „parťáci“ policistů, aby si v okolí své školy zřídili pořádek.
 
V první fázy na školách probíhá testovací kolo. Zde se ukáže, kteří žáci jsou znalí pravidel v dopravě a mohou se tak zúčastnit kola kontrolního. Také si žáci měli pro řidiče vytvořit tzv. "Smajlíky" za správné a bezchybné chování a tzv. "Mračouny". Právě Mračouni byli určeni řidičům, kteří porušili zákon a v okolí školy se plně neřídili pravidly.
 
Závěrečné vyhodnocení se konalo na půdě základní školy Bítovská. V areálu školy se sešli všechny třídy, které se akce zúčastnili a byli odměněni zajímavým dnem s policisty a strážníky Městské policie Praha 4. Mohli se dozvědět něco o jejich službě, jak musí být vybaveni nebo jak vytrénovaný musí být policejní kůň.
 
I když šlo jen o pár hodin a děti s policisty strávily jen pár chvil ve „výkonu“, tak i přesto souhlasili jak náročné je to zaměstnání. Přestože se těšili, že rozdají všechny Smajlíky, tak bohužel museli rozdávat i Mračouny.  Jak pro žáky, tak i pro řidiče je tato akce velkým přínosem a zcela jistě se v ní bude pokračovat i příštím roce.
 
 
Fotografie jsou nahlédnutí zde v galerii http://www.policie.cz/fotogalerie/detsky-smajlik-testoval-ridice.aspx
 
 
nprap. Jaroslav Bican - 20. 10. 2015

vytisknout  e-mailem