Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Dětský den v Brandýse nad Labem - Staré Boleslavi a Úvaly

Praha venkov – východ – Složky integrovaného záchranného systému představily dětem svou práci. 

V pátek 6. června tohoto roku se celé dopoledne věnovali dětem středočeští policisté na vojenském cvičišti – heliport za areálem Jaselských kasáren ve Staré Boleslavi. Téměř 2 tisíce dětí navštívilo jednotlivá stanoviště, která pro ně připravily složky integrovaného záchranného systému. Na akci dorazila i široká veřejnost. Návštěvníci si u stanu Policie České republiky mohli prohlédnout policejní vozidla a vyzkoušet si výstroj a výzbroj jako například balistické helmy, zbraně a neprůstřelné vesty. K vidění byla také technika policistů z Poříčního oddělení Labe a vozidla oddělení hlídkové služby i nejnovější technika dopravní policie. Nechyběl ani kriminalistický technik, který dětem přiblížil svou práci. Návštěvníky zaujaly dynamické ukázky výcviku a následně i zákroku pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie Středočeského kraje.

V sobotu 7. června tohoto roku se celý den věnovali široké veřejnosti středočeští policisté a to na louce za Základní školou v Úvalech. Stovky lidí navštívily jednotlivá stanoviště, která pro ně připravily složky integrovaného záchranného systému. Návštěvníci si u stanu Policie České republiky mohli prohlédnout policejní vozidla, vyzkoušet si výstroj jako například neprůstřelné vesty a balistické helmy. Návštěvníky zaujala dynamická ukázka zásahu policistů se služebními psy. 

V preventivním stanu na obě akce měli policisté připravený soutěžní program týkající se bezpečnosti v silničním provozu pro děti, které si za správné odpovědi odnesly drobné dárky. Zájemci o práci u Policie České republiky se ve stanu dozvěděli od policistů vše o podmínkách k přijetí.

nprap. Veronika Borovičková 
13. června 2024  

vytisknout  e-mailem