Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Děti se z návštěvy policistů radovaly

Kutnohorsko - Děti i jejich učitelky ke konci besedy poděkovaly policistům a převzaly různé materiály s preventivní tématikou. 

Dne 22. dubna 2022 navštívil policista z kutnohorského Dopravního inspektorátu, pprap. Lukáš Krupička Mateřskou školku v Čáslavi. S dětmi si povídal na téma, co je policie a jaká je její úloha v naší společnosti.

Policista poskytl malým dětem mnoho cenných, praktických rad, jak se chovat, aby se samy co nejvíce chránily a dokázaly se samy správně rozhodnout o tom, co udělat ve chvílích, kdy jsou u hrozícího nebezpečí například injekční stříkačka na pískovišti, jízda na kole, chůze přes přechod, evakuace budov v případě hrozícího nebezpečí, osob které chtějí dítě unést, co je pro jejich bezpečí dobré a hlavě účinné.

Techniku ukázala Okresní hlídková služba Policie Kutná Hora, pprap. Josef Špitálník a pprap. Lukáš Peřina, kteří pohovořili podrobně o náplni a nebezpečnosti jejich práce co vše obnáší, předvedli svou výstroj a výzbroj. Děti i jejich učitelky ke konci besedy poděkovaly policistům a převzaly různé materiály s preventivní tématikou.

Mateřská škola ČáslavMateřská škola Čáslav

por. Mgr. Vendulka Marečková
22. dubna 2022

vytisknout  e-mailem