Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Děti rozdávaly odměny i tresty

Řidiče v Černošicích kontrolovali policisté, strážníci a děti. 

     Dne 28. dubna 2009 se sešli strážníci Městské policie Černošice, policisté Obvodního oddělení Řevnice a děti ze Základní školy Černošice – Mokropsy. Cílem jejich společného setkání byla preventivní akce “JABLKO – CITRÓN“. Strážníci a policisté na příjezdové komunikaci do obce Černošice zastavovali vozidla a kontrolovali, zda se řidiči nedopouštějí přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, zda mají v pořádku doklady potřebné k řízení motorových vozidel a doklady k provozu. Terčem jejich pozornosti se stal také technický stav. Děti upozorňovaly  na řidiče, kteří nesvítí a nejsou při jízdě připoutaní.

      Tentokrát policisté a strážníci nerozdávali pokuty, ale řidiče buď odměňovaly nebo trestaly samy děti. Řidič, který měl vše v pořádku, dostal od dětí jablko, hříšníci obdržely citrón. Těch rozdaly více než jablíček, což svědčí o neukázněnosti těch co usedají za volant.. Častým prohřeškem bylo nepřipoutání jak řidiče tak spolujezdců. Častým přestupkem byla i nerozsvícená světla.

      Pracovnice preventivně informační skupiny PČR Praha – venkov nprap. Štěpánka Zatloukalová, která se této akce také zúčastnila, hovořila s dětmi o nebezpeční při přecházení komunikace mimo přechody i na přechodech. „ZEBRA SE ZA TEBE NEROZHLÉDNE“ je heslo celorepublikové preventivní akce , která právě v těchto dnech vrcholí. Děti obdržely nejen reflexní vestičky, ale také kartičky s radami, jak správně přecházet silnici. Tyto pak rozdávaly nejen chodcům, ale také kontrolovaným řidičům.

 

 

vytisknout  e-mailem