Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Děti oslavily svůj svátek na Trojici

BRNO-VENKOV: Dětský den v Rosicích 

 Stává se pomalu tradicí, že se každoročně 1. června v Rosících na kopci Pod Trojicí koná oslava dětského dne.

Na celé dopoledne připravili policisté z OOP Rosice, policisté z preventivní informační skupiny a rosičtí hasiči pro děti bohatý program. Děti se zde dopodrobna seznámily s hasičskými vozy, s jejich vybavením a technikou. Dozvěděly se zde mnoho nových informací o práci hasičů. Policisté zde měli pro děti připravená policejní auta, radary, protiúderové obleky, daktyloskopické potřeby, kde si děti mohly nechat udělat otisky prstů nebo celé ruky. Kromě toho si zde děti, které už dosáhly věku deseti let, mohly vyzkoušet své znalosti v dopravní problematice a udělat si Dopravní test pro cyklisty a získat Průkaz mladého cyklisty. Menší děti si popovídaly s policistkami o dopravní výchově a zároveň poznávaly některé jednodušší dopravní značky, se kterými se nejčastěji setkávají v blízkosti svého bydliště školy a školky.

Program byl obohacen přítomností policejních pejsků. Ukázali zde něco ze svého umění, uposlechnutí verbálních i neverbálních příkazů, vyhledávání předmětů, vyštěkávání, zadržení pachatele, střežení pachatele a mnoho dalších dovedností.

Na závěr akce bylo pro děti nachystané ještě jedno překvapení. Tímto překvapením byl přílet policejního vrtulníku. Několikrát obkroužil Trojici, ukázal několik obratných manévrů, zastavil na místě a poté se vznesl a odletěl za mohutného jásotu a mávání dětí.

Pondělní dopoledne se velmi vydařilo a nejen děti odcházely s radostným úsměvem na tvářích. K oslavě svého svátku každé dítko obdrželo několik drobných dárečků.

 

nprap. Mgr. Zdeňka Procházková

 

Odkazy do noveho okna

DSC_0165

DSC_0165 

Detailní náhled

DSC_0208

DSC_0208 

Detailní náhled

DSC_0220

DSC_0220 

Detailní náhled

DSC_0244

DSC_0244 

Detailní náhled

P1010034

P1010034 

Detailní náhled

P1010054

P1010054 

Detailní náhled

P6010088

P6010088 

Detailní náhled

P6010184

P6010184 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem