Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Děti nejvíce zaujali služební psi

Do mateřské školky se přijeli podívat nejen policisté, ale i policejní psovod. 

Pondělní dopoledne 26.09.2022 patřilo dětem z královehradecké mateřské školky Jablíčko. Více než třicet dětí ve věku od 2,5 roku po předškoláky si mohlo prohlédnout vybavení služebního vozu, výzbroj i výstroj pořádkové jednotky, nebo si na vlastní kůži zkusit, kolik váží balistická vesta.  

Děti se dozvěděly základní informace o činnosti policie. Popisovaly, jak poznat policistu, v jakých případech se na něj mohou obrátit, naučily se důležitá telefonní čísla a dostaly odpovědi na všechny zvídavé dotazy. Jistě mezi nimi už teď rostou noví kolegové.

6.jpg

Dětský potlesk si zasloužil Rocky, Igi i Gabi

Největší úspěch si však bezpochyby u dětí získal policejní psovod z oddělení služební kynologie. Ten dětem postupně představil tři služební psy. Nejprve teprve půlroční Rocky se starším psím kolegou Igim předvedli základní výcvik poslušnosti. Ukázali skvěle naučené základní povely, nebo třeba aportování balonku i z těžko dostupných míst. Na závěr Igi předvedl sundání balonku z větve stromu. Děti je pak odměnily podrbáním na bříšku. Čtyřletá fenka Gabi, vycvičena na vyhledávání výbušnin, předvedla perfektní práci při vyhledání a označení cvičného vzorku skrytého ve služebním voze. Za odměnu se pak mohla proběhnout po dětském hřišti.

Policejní návštěva byla nejen zpestřením, ale přinesla i základní povědomí dětí o rozmanitosti policejní práce. 

prap. Bc. Leona Špičanová

26.9.2022
 

vytisknout  e-mailem