Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Děti navštívily zázemí libereckých policistů

LIBEREC - V rámci exkurze mohly vidět nejen policejní techniku, ale i nového psího parťáka v policejním sboru. 

2Úterní dopoledne mohly strávit děti z Fit studia sportovních aktivit v Železném Brodě společně s policisty přímo na Územním odboru Liberec v Pastýřské ulici. Zde pro ně měli policisté z oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie Libereckého kraje připravenou krátkou přednášku týkající se pohybu v silničním provozu, při jízdě na kole, při pohybu v okolí vodních ploch a také jak se mají chovat v případě nálezu podezřelých předmětů.

Policisté z oddělení kynologických činností si pro děti připravili překvapení v podobě nového psího čtyřnohého parťáka německého ovčáka "Ozzika". Děti měly jedinečnou možnost vidět od prvopočátku jak probíhá výcvik policejního psa a jaké povely musí již od malička zvládat. 

A co by to bylo za exkurzi, kdyby jim nebylo umožněno prohlédnout si policejní vozidla, do kterých si mohly sednout a prohlédnout si jejich vybavení, ale měly také možnost posadit se na policejní motorku a prohlédnout si policejní člun.

Během návštěvy malých sportovců zodpovídali policisté na řadu všetečných dotazů. Děti si odnesly i drobné dárky v podobě reflexních prvků a seštiů. 
 

9. 8. 2023
por. Zuzana Gelič, DiS.
preventistka KŘP Libereckého kraje

vytisknout  e-mailem